МАН: Хэн хаана нэр дэвших вэ

МАН-аас 2020 оны УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодроод байна. Одоо Бага хурлын гишүүд Удирдах зөвлөлөөсөө оруулж ирсэн дараах нэр дэвшигчдийг хэлэлцэн, эцэслэн батлах юм.

Мөн Бага хурлын заалнаас өөр хүнийг нэр дэвшүүлэх эрх нь нээлттэй. Тиймээс Удирдах зөвлөлөөс Бага хуралд оруулсан 76 нэр дэвшигчийн тодорхой хувь нь өөрчлөгдөх магадлалтай.

Архангай:

1. Г.Тэмүүлэн /УИХ-ын гишүүн/

2. Ж.Мөнхбат /УИХ-ын гишүүн/

3. Ё.Баатарбилэг /БСШУС-ын сайд/

Баян-Өлгий:

1. Х.Баделхан (БХБ-ын сайд)

2. Т.Абубахир

3. А.Галимхан (Аймгийн Засаг дарга)

Баянхонгор:      

1. Л.Элдэв-Очир (УИХ-ын гишүүн)

2. Г.Занданшатар (УИХ-ын гишүүн)

3. Б.Батцэцэг (Гадаад харилцааны дэд сайд)

Булган:  

1. Ж.Бат-Эрдэнэ (УИХ-ын гишүүн)

2. Ц.Анандбазар (Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч)

Говь-Алтай:

1. Б.Энх-Амгалан (Зам, тээврийн хөгжлийн сайд)

2. Ш.Раднаасэд (УИХ-ын гишүүн)

Дундговь, Говьсүмбэр:

1. Сү.Батболд (УИХ-ын гишүүн)

2. Г.Мөнхцэцэг (УИХ-ын гишүүн)

Дорнод:    

1. М.Бадамсүрэн (Аймгийн Засаг дарга)

2. Ц.Сэргэлэн (ХХЕГ-ын дарга асан)

Дорноговь:

1. Б.Дэлгэрсайхан (УИХ-ын гишүүн)

2. Т.Энхтүвшин

Завхан:

1. Ц.Цэрэнпунцаг (Улсын гарьд)

2. Б.Баярсайхан (БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан)

Өвөрхангай:

1. С.Чинзориг (Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын сайд)

2. Д.Тогтохсүрэн (УИХ дахь МАН-ын бүлгийн дарга)

3. Г.Ганболд /Аймгийн Засаг дарга/

Өмнөговь:

1. Н.Наранбаатар (Аймгийн Засаг дарга)

2. Х.Мандахбаяр (МСНЭ-ийн дарга асан)

Сүхбаатар:

1. З.Энхтөр (Аймгийн Засаг дарга)

2. Т.Ганди ( Нийгмийн хамгааллын сайд асан)

Сэлэнгэ:

1. А.Ундрам (МАН-ын Бага хурлын гишүүн)

2. Д.Өнөрболор (МАН-ын Бага хурал)

3. Ж.Эрдэнэбат (УИХ-ын гишүүн)

Төв:

1. Ж.Батжаргал (Аймгийн Засаг дарга)

2. Н.Энхболд (Батлан хамгаалахын сайд)

3. Д.Гантөгс (Найрамдал зуслангийн захирал)

Увс:

1. Ч.Хүрэлбаатар (Сангийн сайд)

2. Б.Чойжилсүрэн (УИХ-ын төсвийн байнгын хорооны дарга)

3. Н.Цэрэнбат (БОАЖ-ын сайд)

Ховд:      

1. С.Бямбацогт (УИХ-ын Төрийн байгуулалтын байнгын хорооны дарга)

2. Ц.Цогцолмаа (УИХ-ын гишүүн)

3. О.Батнайрамдал (ЗГХЭГ-ын даргын ахлах зөвлөх)

Хөвсгөл:

1. Л.Энх-Амгалан (УИХ-ын дэд дарга)

2. Ц.Даваасүрэн (Эрчим хүчний сайд)

3. Л.Мөнхбаатар (УИХ-ын гишүүн)

Хэнтий:

1. У.Хүрэлсүх (Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга)

2. Л.Оюун-Эрдэнэ (ЗГХЭГ-ын дарга)

3. Б.Бат-Эрдэнэ (УИХ-ын гишүүн)

Орхон:     

1. Ц.Нямдорж (Хууль зүй, дотоод хэргийн сайд)

2. Д.Батлут (Аймгийн Засаг дарга)

3. Б.Оюунгэрэл (МЭХ-ны ерөнхийлөгч)

Дархан-Уул:

1. Б.Жавхлан (УИХ-ын гишүүн)

2. Б.Баттөмөр (УИХ-ын гишүүн)

3. Д.Дамдинням (МАН-ын Бага хурлын гишүүн)

Багахангай, Налайх, Багануур:

1. С.Амарсайхан (Нийслэлийн Засаг дарга)

2. Ц.Сандаг-Очир (НИТХ-ын төлөөлөгч)

Баянзүрх:

1. Б.Энхбаяр (Хууль зүй, дотоод хэргийн дэд сайд асан)

2. Б.Саранчимэг (УИХ-ын гишүүн)

3. Х.Булгантуяа (Сангийн дэд сайд)

4. Бат-Амгалан (МАН-ын Бага хурлын гишүүн)

5. Ж.Чинбүрэн (Хүний гавьяат эмч)

Сүхбаатар:

1. Ц.Мөнхцэцэг (Улс төр судлаач)

2. Ц.Мөнх-Оргил (УИХ-ын гишүүн)                                

3. Д.Цогтбаатар (Гадаад харилцааны сайд)                              

Чингэлтэй:

1. М.Оюунчимэг (УИХ-ын гишүүн)

2. Т.Аюурсайхан (УИХ-ын гишүүн)

3. Ж.Сүхбаатар (УИХ-ын даргын зөвлөх)

Баянгол:

1. Ж.Батбаясгалан (Нийслэлийн Засаг даргын орлогч)

2. Ж.Ганбаатар (УИХ-ын Эдийн засгийн байнгын хорооны дарга)

3. Х.Ганхуяг (Херо холдинг ХХК захирал)

Сонгинохайрхан:

1. Д.Сумъяабазар (Уул уурхай, хүнд үйлдвэрийн сайд)

2. Н.Учрал (УИХ-ын гишүүн)

3. Д.Тэрбишдагва (УИХ-ын гишүүн)

4. Б.Жаргалмаа (Нэвтрүүлэгч)

 5. П.Анужин (МАН-ын Бага хурлын гишүүн)

Хан-Уул:

1. Д.Сарангэрэл (Эрүүл мэндийн сайд)

2. Г.Амартүвшин (Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан)

3. Ж.Алдаржавхлан (Дүүргийн Засаг дарга)